İsmail ALTIN

  • info@gigder.org.tr
  • +90 212 975 26 18
  • Ferko Signature - 175/7 Büyükdere Cd. 34394 Levent, ISTANBUL / TÜRKİYE

1972 yılında Bursa’da dünyaya gelen İsmail Altın ilk, orta ve lise eğitimini Bursa'da almasının ardından lisans eğitimini 1990/1992 yıllarında Antalya’da Turizm ve Otelcilik alanında tamamladı.

1996-1998 yıllarını arasında eğitim hayatını Amerika California State University, Los Angeles iş yönetimi ve ekonomi alanında sürdüren İsmail Altın aynı dönemler içerisinde Amerika, Kanada ve Karayipler'de turizm sektöründe çalıştı.

Türkiye’ye döndükten sonra kendi şirketini kurarak inşaat ve gayrimenkul sektörlerinde yatırım yapmaya başlayan İsmail Altın 2010 yılına kadar Bodrum başta olmak üzere Ege ve Akdeniz’in gözde turistik merkezlerinde site konseptinde lüks konut projeleri üreterek başta İngiltere, İrlanda, Hollanda ve pek çok Avrupa ülkesinden yatırımcıya bunların satışını gerçekleştirdi. Aynı yıllarda Bodrum Ticaret Odası Emlak Komitesinde görev aldı.

2010 yılında ALTINTÜRK Real Estate Investment şirketini kuran ve mütekabiliyet kapsamında Arap ve Körfez ülkesi vatandaşlarına gayrimenkul satışı gerçekleştiren İsmail Altın, toplam 70’in üzerinde katıldığı ve düzenlediği uluslararası fuarlar ve rood showlarda Türkiye'deki gayrimenkullerin pazarlanmasını ve tanıtılmasını sağladı.

Profesyonel kariyeri devam ederken sivil toplum kuruluşlarında da aktif olarak görevler alan Altın, Türkiye'de Arap Türk İş Adamları ve Yatırımcıları Derneğinin kuruluşunda ve yönetiminde yer aldı. Derneğin halen yönetim kurulu başkanlığı görevini sürdüren ve dernek çatısı altında dört uluslararası organizasyon gerçekleştiren Altın, uluslararası yatırımcıların haklarının savunulması ve onların bilgilendirilmesi adına aktif olarak çalışmalarını devam ettiriyor.

Konuta Yön Verenler programının moderatörlüğünü ve sunuculuğunu yapan aynı zamanda konutayonverenler.com haber sitesinin de içerik ve konsept danışmanlığını sürdüren İsmail Altın, inşaat sektörü ile ilgili yaşanan güncel gelişmeleri ve sektörün son durumunu geniş kitlelere ulaştırıyor. Halen markalı konutların pazarlanması ve tanıtımı alanında İstanbul Global Partners adlı şirket ortaklığı olan Altın, birçok markalı konutun uluslararası pazarlamasına devam etmektedir.

İsmail Altın evli ve bir çocuk babasıdır, iyi derecede İngilizce konuşup yazabilmektedir.