Bayram TEKÇE

  • info@gigder.org.tr
  • +90 212 975 26 18
  • Ferko Signature - 175/7 Büyükdere Cd. 34394 Levent, ISTANBUL / TÜRKİYE

Bayram Tekçe, ulusal ve uluslararası arenada kurduğu şirketleriyle gayrimenkul satışından tanıtıma, danışmanlıktan finansa kadar farklı pek çok alanda uluslararası yatırımcılara global çapta hizmet üreten bir iş insanıdır.

1972 yılında Zonguldak Ereğli’de doğan Bayram Tekçe, Ereğli Anadolu Lisesi’ni bitirerek Ankara Üniversitesi DTCF Hollanda Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden Filolog olarak mezun olmuştur.

İş hayatına Turizm Bakanlığı kokartlı Profesyonel Turist Rehberi olarak atılan Tekçe, İstanbul Rehberler Odası (IRO) üyesi olarak 1996-2004 yılları arasında kültürel turlarda Hollandalı ve Belçikalı turistlere rehberlik yapmıştır. Tekçe, aynı zamanda UEFA spor müsabakalarında simültane çevirmen ve organizatör olarak görev almıştır.

Sahadaki deneyimler, Tekçe’ye dil ve iletişim becerileri geliştirme, yabancı kültürleri tanıma ve anlama, kültürel teması geliştirmek için organizasyon ve sistem kurma tecrübelerini kazandırmıştır. Bu önemli kazanımlar, bugün uluslararası yatırımcıya gayrimenkul satışında sağladığı başarının kilometre taşları olmuştur.

Yenilikçi vizyonu ile pek çok trende liderlik eden Tekçe, 2004 yılında Antalya Homes markasıyla başladığı yolculukta on binlerce uluslararası yatırımcıya gayrimenkul alımında liderlik etmiştir. Dünyada ilk kez 2017 Eylül'ünde Bitcoin’le gayrimenkul satışını gerçekleştiren, Türkiye’de sistemli ilk online uluslararası satış platformu olan TeleProperty'i hayata geçirmiştir.

Bayram Tekçe, sivil toplum kuruluşlarında kurduğu komitelerle bu alandaki ilk yapısal çalışma ve hedefleri ortaya koyan, en kapsamlı araştırma ve yayınları yöneten fikir önderidir. Türkiye’de “gayrimenkul ihracatı” kavramını ilk dile getiren isimdir.

2018 yılında GYODER Gayrimenkul İhracat Komitesi’ni kuran Tekçe, Türkiye "gayrimenkul ihracat vizyonu" ile sivil toplum çalışmalarına başlamıştır. Sektörün kurumsallaşması ve sürdürülebilir politikaları uygulamaya hızla geçirme misyonuyla Gayrimenkul Hizmet İhracatçıları Derneğinin (GİGDER) kurucuları arasında yer alan Tekçe; çalışmalarını farklı alanlarda Türkiye için sosyal ve ekonomik değer yaratma vizyonuyla sürdürmektedir. Bayram Tekçe, 2023 yılı itibarıyla GİGDER Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

İleri düzeyde İngilizce ve Hollandaca bilen Bayram Tekçe, evli ve 2 çocuk babasıdır.