Ahmet Talat Karasu

  • info@gigder.org.tr
  • +90 212 975 26 18
  • Ferko Signature - 175/7 Büyükdere Cd. 34394 Levent, ISTANBUL / TÜRKİYE

1984 yılında doğan Ahmet Talat Karasu, ekonomi alanındaki lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi’nde, yüksek lisans eğitimini ise Yıldız Teknik Üniversitesi’nde tamamladı. Aynı üniversitenin sosyal bilimler enstitüsünde 1 yıl asistan olarak görev yaptı. Gayrimenkul sektörüne girene kadar çok uluslu firmalarda 5 yıl kredi derecelendirme ve yatırımcı danışmanlığı alanlarında çalıştı.

Gayrimenkul sektöründe, İnanlar İnşaat’ta satış finans yöneticisi unvanıyla çalışmaya başladı. Kurumda çalıştığı süre boyunca 20’nin üzerinde projenin tüm proje hazırlık, satış, pazarlama, finans, satış sonrası, CRM ve müşteri analitiği süreçlerinde görev aldı. Kurumun yurt dışı satış ve satış finans birimlerinin ihdası ve yönetiminde sorumluluk üstlendi. 2016 yılında 24 Gayrimenkul’de satış ve pazarlama direktörü unvanıyla çalışmaya başladı ve geliştirilen 16 projeyle kurumun büyüme sürecinin önemli aktörlerinden biri olarak görev aldı.

Hâlihazırda satış ve pazarlama süreçleri, finansman yöntemleri ve gayrimenkul yatırım fonları üzerine çalışmalar yürüten Karasu; GİGDER’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.