Dünyada gayrimenkul sektörü, en önemli ihraç kalemlerinden ve döviz kazandırıcı hizmetlerden biri olarak her geçen gün önemini arttırıyor. Ülkemizin benzersiz yapısı, eşsiz konum ve zenginliği, mükemmel altyapısı, harikulade değerleriyle bu alanda da liderliğe yürümesi gerektiğine inanıyoruz. Dünyanın çekim merkezlerinin bir arada bulunduğu ülkemiz, gayrimenkul sektöründeki atılımları ve projeleri ile her kıtada ilgi çekmeye devam ediyor.

Yönetim Kurulu Başkanı

Türkiye’nin liderliğe giden yolda dünyaya daha iyi anlatılması ve sektörümüzün bilgi, kabiliyet ve tecrübelerinin en anlamlı şekilde temsil edilebilmesi için bir araya geldik. Gayrimenkul Yurt Dışı Tanıtım Derneği’nin öncelikleri arasında; ülkemizdeki mevcut uluslararası gayrimenkul yatırımlarını güçlendirmek, gayrimenkul satışı yapan üyeleri ve sektör temsilcilerinin beklentilerini ulusal ve uluslararası platformlarda karşılayabilmek, her alanda olduğu gibi gayrimenkul sektöründe de “Güçlü Türkiye” imajı ile sektörümüzün yurtdışında bilinirlik ve başarı hikâyelerine referans sivil toplum kuruluşu olma hedefimiz sayılabilir.

Yurtdışından gayrimenkul yatırımı ile tesis edilen “döviz kazandırıcı” faaliyetler grafiğini, çeşitlendirilmiş yatırımcılar ve farklı enstrümanlar aracılığı ile çok daha yüksek oranlara taşımak için gerekli çalışmaların uygulayıcısı ve takipçisi olmak GİGDER üyelerinin kimlik kartını ifade edici niteliktedir. Sektörümüzün temsilcileri ile kamu – özel sektör işbirliğinde atılacak adımlara, orta ve uzun vadeli planlara katkıda bulunmayı hedeflerken gelişen ve değişen parametreler ışığında yeni nesil yaşam alanlarına Türkiye damgası ile farklı perspektifleri kazandırmanın hepimizin ortak arzusu olduğuna inanmaktayız.

Bilindiği üzere, Ülkemizin 2020 başında yaratmış olduğu yıllık 6 milyar dolarlık yurtdışına mülk satışını Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023’te 15 milyar doların üzerine çıkarmak ödevlerimiz arasındadır. Orta vadeli hedefimiz için çıtayı çok daha yukarılara taşımanın gayreti içerisinde olan GİGDER, ülkemizin uluslararası gayrimenkul piyasalarından en çok yatırım çeken ilk 5 ülke arasına girebilmesi için üzerine düşenin fazlasını yapmanın arzu ve enerjisine sahiptir.

Her anlamda Dünyanın en önemli geçiş ve kesişim noktasında olan ülkemizin değerini daha iyi tanıtmak, bu değerlerin ortaya koyduğu avantajları ülkemiz ve insanımız için birlikte geliştirmek için GİGDER çatısı altında olmaktan mutlu ve gururluyuz.