Gayrimenkulün uluslararası referans noktası!
GİGDERGİGDERGİGDER
+90 212 975 26 18
info@gigder.com.tr
Levent/İstanbul

Ömer Faruk AKBAL

Ömer Faruk AKBAL

Yönetim Kurulu Başkanı
  • info@gigder.org.tr
  • +90 212 975 26 18
  • Ferko Signature - 175/7 Büyükdere Cd. 34394 Levent, ISTANBUL

Konya doğumlu olan Faruk Akbal, Lisans eğitimini İşletme dalında gerçekleştirdi. Sonrasında İngiltere’nin Bournemouth Üniversitesinde “Pazarlama ve Yönetim” üzerine yüksek lisans eğitimine başladı ve “Marka Genişleme Stratejilerinde Müşteri Algısının Önemi” başlıklı teziyle 2011 yılında mezun oldu ve şu an İstanbul Ticaret Üniversitesinde Yönetim ve Organizasyon üzerine Doktora yapmaktadır. Türkiye’ye dönüşünün ardından 2011-2012 yılları süresince perakende sektörünün önde gelen ve bünyesinde 30’u aşkın Alışveriş Merkezi bulunduran Kiralama ve Danışmanlık Merkezi (KDM)’nin pazarlama ve yönetim operasyonlarını yürüten ekipte yer aldı.

2012 yılı itibariyle aile şirketlerine dönen Akbal, Fuzul Grupta yönetim kurulu üyeliğine getirilmiştir. 2014 yılında Fuzul Grup bünyesinde kurulan yurtdışından Türkiye’ye yatırım çekme görevini yerine getirecek Nevita International firmasına CEO olarak atanmıştır. Nevita’nın yurtdışı satışları, doğrudan ve dolaylı çalışmalarıyla birlikte, geride kalan 8 yılda 1.1 milyar usd dövizin Türkiye’ye kazandırılmasında önemli bir rol üstlenmiştir.

2008 yılından itibaren Genç MÜSİAD yönetim kurulunda görev alan Akbal 4 yıl kurumun Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüş, 2013 Mart Ayında ise Genç MÜSİAD Genel Başkanlık görevini devralmış ve 2015 Mart ayında görevi devretmiştir.

2015 Nisan ayında yapılan Genel kurulla birlikte tekrardan MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiş ve 2019 Mayıs ayında gerçekleştirilen 25. Olağan Genel Kurul’da görevi devretmiştir.

2018 Ocak ayında Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nda (DEİK) Türkiye-Ürdün İş Konseyi Başkanı seçilmiş ve Ortadoğu bölgesi Koordinatör başkan yardımcılığı görevine getirilmiştir.

2020 Şubat ayında Gayrimenkul Yurtdışı Tanıtım Derneği kurucu başkanlığı görevine getirilmiştir.

Seyahat etmek ve kitap okumaktan hoşlanan Akbal, tarih, politika ve ekonomi gibi konulara ilgi duymakla birlikte iyi seviyede İngilizce az seviyede Arapça bilmektedir