Gayrimenkulün uluslararası referans noktası!
GİGDERGİGDERGİGDER
+90 212 975 26 18
info@gigder.com.tr
Levent/İstanbul

Haluk HASANOGLU

Haluk HASANOGLU

Kurucular Kurulu Üyesi
  • info@gigder.org.tr
  • +90 212 975 26 18
  • Ferko Signature - 175/7 Büyükdere Cd. 34394 Levent, ISTANBUL

1987 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Haluk Hasanoğlu, İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Fakültesi Uluslararası Finans Bölümü’nden mezun olduktan sonra yine İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde MBA yaptı. Hasanoğlu ailesinin 3’üncü Kuşak temsilcisi olan Haluk Hasanoğlu, inşaat sektöründe alt yapı projeleri, konut, ofis, üniversite, hastane ve kamu binaları inşa etme ve geliştirme çalışmalarında bulunan Hasanoğlu Şirketler Grubu 8 yılı aşkın bir süredir görev yapıyor.

Halen Hasanoğlu Şirketler Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdüren Haluk Hasanoğlu, ayrıca Türkiye’nin ekonomisine yön veren en önemli kurumlardan biri olan İstanbul Ticaret Odası (İTO) İnşaat Komitesi’nde Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor. Haluk Hasanoğlu aynı zamanda GYODER ve İNDER üyesidir

Hasanoğlu Şirketler Grubu, gayrimenkul ve inşaat sektörünün hızla geliştiği 2000’li yıllarda, Ar-Ge çalışmaları ve yatırımları sonucu, ‘Banu Evleri’ markası ile konutta markalaşmayı başlatan öncü şirketlerden biri oldu. Bahçeşehir’in simgesi haline gelen ve markanın ilk projesi olma özelliği taşıyan ‘Banu Evleri Bahçeşehir’ ile bölgenin değerine değer kattan şirket, geleceğin teknolojilerini, estetik ve fonksiyonellik ile birleştirerek ‘Kalite ve Güven’in ön planda olduğu yapılar inşa etmek hedefiyle yola çıktı. Markalaşmayla beraber, Ar-Ge çalışmaları ve yatırımlarına hız veren Hasanoğlu Şirketler Grubu, günün gelişmekte olan bölgelerinde ‘Banu Evleri’ markalı konut projelerini ve çeşitli kamu yatırımlarını hayata geçirmeye devam ediyor.

Sosyal sorumluluk projelerine katkı sağlama konusunda ayrıca bir hassasiyet gösteren Haluk Hasanoğlu, Mustafa Hasanoğlu Vakfı (MHV) aracılığıyla eğitim, çevre, kültür, sanat ve sağlık alanlarında yapılan çalışmalara da destek veriyor. Kültür gezilerine katılmaktan ve seyahat etmekten keyif alan Hasanoğlu’nun ilgi duyduğu spor branşları arasında ise motor sporları ve su sporları bulunuyor. Her iki spor dalında da lisans sahibi bir sporcu olarak, çeşitli organizasyonlara katılım gösteriyor ve zamanının bir bölümünü spora ayırıyor.

Eğitim hayatı ve iş hayatı dahil olmak üzere sürekli olarak araştıran ve yenilikleri takip eden prensipte çalışan Hasanoğlu, sundukları hizmetlerin müşteri memnuniyeti sağlaması için gerekli her ayrıntıyı araştırıp bu doğrultuda projeler hayata geçirmeye çalışıyor. Bu anlamda Ar-Ge çalışmalarına önem vererek ülkemizdeki ve dünyadaki yenilikleri takip eden Hasanoğlu, inşaat sektörü ile ilgili teknolojik gelişmelerin ve yeniliklerin sürekli takibini yaparak şirketlerinin daha güncel kalmasını sağlıyor.