Gayrimenkulün uluslararası referans noktası!
GİGDERGİGDERGİGDER
+90 212 975 26 18
info@gigder.com.tr
Levent/İstanbul

Hakan BUCAK

Hakan BUCAK

Kurucular Kurulu Üyesi
  • info@gigder.org.tr
  • +90 212 975 26 18
  • Ferko Signature - 175/7 Büyükdere Cd. 34394 Levent, ISTANBUL

1990 yılında Mersin’de doğdu. 2012 yılında, Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nden mezun oldu. 2009 yılında Helsinki’de, ‘Erasmus’ programı değişim öğrencisi olarak, Haaga-Helia Üniversitesi Hospitality Management bölümünde bir dönem geçirdi.

Bilgi Üniversitesi Uluslararası Ekonomi Politikası Bölümü’nde ‘’Halkın Suriyeli Sığınmacılara Karşı Davranışlarını Belirleyen Faktörler: Şanlıurfa Örneği’’ konulu tezi ile yüksek lisans çalışmalarını tamamladı.

2012 senesinde askerlik görevini tamamladıktan sonra, Dedeman Holding bünyesine ait Dedeman Şanlıurfa Otel’inde iş hayatına başladı. Kariyerine farklı inşaat ve üretim şirketlerinde yöneticilik yaparak devam eden Bucak; 2014 senesinde New York ve Los Angeles şehirlerindeki faaliyetleriyle gayrimenkul sektörüne giriş yaptı. 2015 senesinde Ilgın İnşaat İç ve Dış Ticaret A.Ş. bünyesinde, Satış ve Pazarlamadan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda ‘Genel Koordinatör’ olarak kariyerine devam etti. Türkiye’nin önde gelen inşaat ve gayrimenkul firmalarına ‘’Stratejik Global Satış ve Pazarlama’’ alanlarında danışmanlık hizmeti verdikten sonra 2018 yılında ‘Kurucu Genel Müdür’ olarak hala faaliyetlerini sürdüren ‘Mars Investment’ firmasını kurdu.

Türkiye genelinde ve uluslararası platformlarda, çeşitli kuruluşlara ve kişilere; yatırım yönetimi ve stratejik yatırım danışmanlığı, global satış ve pazarlama yönetimi, yatırım finansmanı, dijital transformasyon danışmanlığı ve Türk vatandaşlık edinimi alanlarında hizmet vermektedir.

Mars Investment’ın danışmanlık hizmeti verdiği gayrimenkul projelerinin bazıları; Dubai Cityscape Awards ‘Az katlı konut projesi’ ve Forbes ‘Getiri Potansiyeli En Yüksek Konut Projesi’ gibi ödüllere layık görülmüştür.

DEIK Suriye ve Dubai İş Konseyleri Yürütme Kurulu Üyeliği görevini üstlenen Bucak, GİGDER Kurucular Kurulu Üyesi olarak STK faaliyetlerini sürdürmektedir.